Archív článků - Srpen, 2014

Aktualizace schémat přílohy I

V současné době probíhají aktualizace XML schémat k tématům z přílohy I směrnice INSPIRE. JRC nabízí možnost testovat a poskytnou zpětnou vazbu k navrhovaným úpravám XML schémat.
Aktualizace jsou nezbytné, aby odrážely změny, které byly zavedeny do datových modelů přílohy I s novými implementačními pravidly pro interoperabilitu a příslušnými datovými specifikacemi. ... více »

Evropská komise hledá koordinátory tematických celků pro datové specifikace

Evropská komise zveřejnila výzvu, jejímž cílem má být nalezení koordinátorů pro jednotlivé tematické celky dat příloh I, II a III Směrnice INSPIRE. ... více »

Seminář autorské právo & Open data

Novotneho Lavka

V úterý 9. 9. 2014 se pod záštitou projektu Zvýšení efektivity ochrany autorských práv v kartografii a geoinformatice a ve spolupráci s Českou asociací pro geoinformace uskuteční seminář Autorské právo & open data. Místo konání Novotného lávka 5, Praha 1, sál č. 217. ... více »

Zapište si termín letošní konference Inspirujme se...

Již 3. ročník česko-slovenské konference Inspirujme se... se uskuteční v tradičním termínu a v tradičních prostorách, tedy 25.-26.11.2014 ve Vzdělávacím a informačním centru Floret v Průhonicích. Součástí konference bude i seminář pro poskytovatele dat představující do detailu funkcionalitu Národního geoportálu INSPIRE. Stránky konference jsou v přípravě.