Archív článků

Společný validátor INSPIRE

Dne 3. července pořádalo JRC webinář na téma společného validátoru INSPIRE. Pokud jste se webináře nemohli zúčastnit, JRC zveřejnilo materiály a záznam celého webináře. ... více »

Dotazník k vývoji referenčního validátoru pro INSPIRE

Společné výzkumné centrum (JRC) představí na Evropské INSPIRE konferenci (Štrasburk/Kehl 4.-.8.9.2017) novou verzi INSPIRE validátoru, která bude zahrnovat testy pro témata INSPIRE TG na metadata (v1.3), stahovací služby (Atom a WFS) a přílohy ... více »

Program evropské INSPIRE konference

Strasburg.png

Na stránkách evropské INSPIRE konference byl vypublikován program. ... více »

Červencové webináře JRC

JRC v prvním červencovém týdnu bude pořádat dva webináře. ... více »

Proběhl 1. národní workshop projektu ATTRACTIVE DANUBE

Ve čtvrtek 8. června 2017 proběhl 1. národní workshop projektu ATTRACTIVE DANUBE (http://www.interreg-danube.eu/attractive-danube), zaměřený na téma indikátory pro monitorování atraktivity území. ... více »

Workshop organizovaný k „INSPIRE data extension“ 20.-21.6.2017

Pro všechny, kteří řeší, jak rozšířit INSPIRE datové modely, pořádá EuroGeographics ve spolupráci s EuroSDR a GEONOVUM workshop. ... více »

Program 1. národního workshopu ATTRACTIVE DANUBE

CENIA, česká informační agentura životního prostředí pořádá ve čtvrtek 8.6. 2017 (od 10:00 do 14:30) 1. národní workshop projektu ATTRACTIVE DANUBE, zaměřený na téma národní indikátory. ... více »

Výsledný INSPIRE monitoring 2017 (za rok 2016)

15.5.2017 byl do Evropské sítě EIONET odevzdán tzv. monitoring datových sad a služeb, které Česká republika zpřístupňuje na evropský geoportál INSPIRE. ... více »

Evropská INSPIRE konference – prodloužení termínu pro přihlašování příspěvků

INSPIRE_conference_2017_ctverec.jpg

Termín pro přihlašování vlastních příspěvků na evropskou INSPIRE konferenci byl prodloužen do 28. května 2017. Jsou vítány zejména příspěvky k tématu "Using INSPIRE for environment and the digital society". Konference proběhne ve městech Štrasburk a Kehl v termínu 4. – 8. září 2017.

Pozvánka na 1. národní workshop projektu ATTRACTIVE DANUBE

logo_ctverec.png

CENIA, česká informační agentura životního prostředí si Vás dovoluje pozvat na 1. národní workshop projektu ATTRACTIVE DANUBE, zaměřený na téma národní indikátory. Workshop proběhne ve čtvrtek 8. června 2017 od 10:00 do 14:30 v prostorách Ministerstva životního prostředí (Vršovická 1442/65, Praha 10). ... více »